BİST100 - SISE ŞİRKET HABERİ - 07.07.2020

şirket-haberleri 7 Tem 2020

Şişecam Topluluğu, cam yüzeylerdeki virüs ve bakterileri etkisiz hale getiren özel bir kaplama teknolojisi geliştirmiştir. Sağlığa zararlı organizmaların camın yüzeyinde barınmalarına engel olan ve yüzde yüz yerli Antimikrobiyal VBlock Teknolojisi kapsamında formül ve uygulama yöntemine ilişkin laboratuvar testlerinin tamamlanmasının ardından, patent başvuru süreci tamamlanmıştır.

Ön bulgularda koronavirüs ve diğer virüsler üzerinde de etkili olduğu belirlenen bu özel teknolojinin devam etmekte olan ruhsatlandırma ve gerekli resmi izin süreçlerinin de tamamlanmasının ardından öncelikle cam ev eşyası ürünlerine uygulanması ve yurt içi pazarda satışa sunulması planlanmaktadır.

Ürünlerini 150'den fazla ülkede müşterileriyle buluşturan Şişecam Topluluğu katma değerli bu ürünlerini de tüm dünya pazarlarına ulaştırılmayı hedeflemektedir. İlerleyen zamanlarda bu teknolojinin cam ambalaj, mimari camlar ve beyaz eşya camlarına da uygulanmasının planlandığı açıklandı.

Hisse Yorumu*

Güne 6.04 TRY fiyattan başlayan Turkiye Sise Ve Cam Fabrikalari A.S. hissesi en son kapanış fiyatına (5.97) göre 0.00% değişimle 5.97 fiyattan kapattı. Gün içerisinde en düşük 5.96; en yüksek 6.16 seviyelerini test eden SISE.IS hissesi bir önceki kapanış fiyatına (5.97) göre değişimi 0.00 TRY oldu. Günlük işlem hacmi ise 167.66M adet olarak gerçekleşti.

SISE.IS hissesi 52 haftalık en düşük 3.48 TRY fiyatını; en yüksek ise 6.16 TRY fiyatını gördü.

*hisselab.com

SISE hisse fiyatını görmek ve yorum yapmak için tıklayın.