INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 26.11.2019

teknik-analiz 26 Kas 2019

Altın fiyatlarında hareketlilik Amerika ile Çin arasında yaşanan gelişmeler ile birlikte artıyor.

Son gelen haber akışları ile birlikte altın fiyatlarında volatilite arttı. Global Times kaynaklı haber akışına göre Amerika ile Çin birinci kademe anlaşma konusunda geniş kapsamlı bir konsensüse ulaştı.

Ek olarak gelen haberde; Amerika ile Çin arasında ne kadar gümrük tarifesinin geri çekilebileceği gibi bazı konularda farklılıkların sürdüğü, Çin ile Amerika arasında varılan uzlaşılar arasında gümrük tarifelerinin geri çekilmesi konusunun da olduğu belirtildi. Ticaret anlaşması konusunda gelen bu olumlu haber akışları ons altında aşağı yönlü hareketlenmeleri destekledi ve sert gevşeme hareketleri yaşandı. Bu konu fiyatlamalar üzerinde yakından takip edilmeye devam edilecek.

Henüz hala anlaşmanın ne zaman ve nerede imzalanacağı konusunda net bir bilgi yok. Bu sebeple gelen her haber akışı fiyatlamalara sert yansıyor. Gün içerisinde Amerika’dan gelecek olan CB Tüketici Güveni ekonomik verisi takip edilecek. Veri ile birlikte volatilite artabilir.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1456.70 – 1463.36 – 1469.57 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1449.84 – 1443.17 – 1433.93 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını takip etmek ve yorum yapmak için tıklayınız.