INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 23.10.2019

teknik-analiz 23 Eki 2019

Altın fiyatlarında gündem son günlerde yaşanan ticaret müzakereleri konusunda yaşanan gelişmeler.

Hafta başında ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray’da açıklamalarda bulundu ve ticaret anlaşmasının birinci aşaması konusunda ilerleme yaşandığını ve önümüzdeki ay Şili’de gerçekleşecek görüşmelerde bir anlaşma imzalanabileceğini belirtti.

Ek olarak Çin’in söz verdiği gibi ABD’den tarım ürünü almaya başladığını ve bunun daha fazla olması gerektiğini belirtti. Yaşanan bu gelişmeler ile birlikte altın fiyatlarında güvenli liman talepleri azalıyor. Diğer yandan Brexit konusunda halen süren ‘belirsizlik’ fiyatların dengelenmesine neden oluyor.

Küresel gelişmeler takip edilirken, ay sonunda Fed’in gerçekleştireceği toplantı ise önemli konuların başında geliyor. Fed bu toplantı sonrası faiz indirim yoluna gidebilir ve dolarda küresel bazda volatilite artabilir. Gün içerisinde ekonomik veri bakımından cılız bir seyir izlenecek.

XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1493.43 – 1500.02 – 1503.97 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1486.91 – 1481.62 – 1476.43 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını görmek ve yorum yapmak için tıklayınız.