INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 22.01.2020

teknik-analiz 22 Oca 2020

Geçtiğimiz günlerde IMF’nin küresel büyüme tahminini düşürmesi ve Çin kanadında meydana gelen virüs olayının piyasalardaki risk iştahını düşürmesi ile birlikte altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanmıştı.

Dün ise piyasalar ABD Başkanı Donald Trump’ın Davos’ta gerçekleştirdiği konuşmasını takip etti. Bu konuşmasında Çin ile yapılan ticaret anlaşmasına değinen Trump; Çin ile ilişkilerin son zamanlarda olduğundan daha iyi durumda olduğunu, ikinci aşama ticaret görüşmelerinin kısa süre içerisinde başlayacağını belirtti.

Ek olarak Trump; ikinci aşama anlaşma ile birlikte Çin’e uygulanan birçok tarifenin yürürlükten kaldırılacağını sözlerine ekledi. Konuşma ile birlikte ticaret anlaşması konusunda ılımlı hava devam etti. Dün kademeli olarak aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiren XAUUSD’de gün içerisinde Amerika’dan gelecek olan ekonomik veri takip edilecek. TSİ 18:00’da gelecek olan Mevcut Ev Satışları hareketliliği artırabilir.

XAUUSD’yi teknik olarak incelediğimizde yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1561.08 – 1569.47 – 1579.01 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1546.03 – 1536.97 – 1525.43 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını takip etmek ve yorum yapmak için tıklayınız.