INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 19.12.2019

teknik-analiz 19 Ara 2019

Altın fiyatlarında piyasalar küresel gelişmeleri yakından takip ediyor. 1. Faz anlaşmanın genel olarak piyasaları tatmin etmediğini söyleyebiliriz.

Şimdi gözler ikinci faz anlaşmada ve bu anlaşmanın daha uzun ve daha çetrefili olması bekleniyor. Diğer yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın azil soruşturması piyasaların gündemindeki yerini alıyor. Trump bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Trump; yanlış bir şey yapmadığını, alınan kararın berbat olduğunu belirtti. İlk olarak karar Temsilciler Meclisi’nde oylandı ve beklenildiği üzere onaylandı. Bu süreçten sonra ise Senato’ya gidecek. Senato’da ise Trump’ın Partisinden senatörler çoğunlukta. Bu sebeple sürecin azil ile sonuçlanması beklenmiyor. Senatodaki oylamanın ise Ocak ayında yapılabileceği bekleniyor. Küresel bazda belirsizliklere karşılık altında fiyatları da kararsız fiyatlamalar gerçekleştiriyor.

Gün içerisinde Amerika’dan gelecek olan İşsizlik Haklarından Yararlanma ve Phidelphia Fed İmalat Endeksi ekonomik verileri takip edilecek. Veriler TSİ 16:30’da açıklanacak.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1480.00 – 1486.72 – 1495.08 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1472.86 – 1464.71 – 1456.55 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatları için tıklayınız.