INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 18.11.2019

teknik-analiz 18 Kas 2019

Yaklaşık olarak 2 senelik süre boyunca süren Amerika ile Çin arasındaki ticaret savaşları gelişmesi mevcut olarak devam ediyor.

Ve her gelen açıklama piyasalardaki hareketliliği oldukça artırıyor. Bu hareketlilikten ise en sert etkilenen ürünlerin başında altın geliyor. Geçtiğimiz hafta Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow bu konu hakkında dikkat çekici açıklamalalrda bulundu. Kudlow; Çin i le ticaret görüşmelerinde ilk safhanın sonuçlanmaya yakın olduğunu, müzakerelerde son kısımlara yaklaşıldığını fakat henüz tamamlanmadığını açıkladı.

Anlaşmanın yakın olduğu açıklaması altın fiyatlarında aşağı yönlü hareketlenmelerin gerçekleşmesine neden oldu. Bu hareketler ile birlikte altın son beş haftada dördüncü haftalık kazancının bir kısmını geri verdi.

Gün içerisinde ekonomik takvimde cılız bir veri akışı var. Bu sebeple fiyasalar küresel bazda gelecek olan haber akışlarını takip edecek.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1474.72 – 1488.85 – 1500.11 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1461.51 – 1456.41 – 1448.70 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını takip etmek için tıklayınız.