INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 18.03.2020

teknik-analiz 18 Mar 2020

Küresel piyasalarda artan korona virüs endişeleri ile birlikte piyasalarda sert satış hareketleri yaşanıyor.

Diğer piyasalarda yaşanan bu kayıplar dolayısıyla ortaya çıkan nakit ihtiyacı sonucunda gelen altın satışları sebebiyle fiyatlarda aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Diğer yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları takip edilmiş ve Trump; olası resesyon uyarısında bulunmuştu.

Ek olarak küresel merkez bankalarının gerçekleştirdiği bir dizi teşvikler ve genişlemeci adımlar ile birlikte G-7 ülkelerinin liderlerinin küresel koordineli bir adım için gereken her şeyin yapılacağını taahhüd etmeleri yatırımcıların üzerindeki endişelerini azaltmaya yetmedi. Gün içerisinde piyasalar ABD’den gelecek olan ekonomik verileri takip edecek. TSİ 15:30’da gelecek olan İnşaat İzinleri verisi bir miktar volatiliteyi artırabilir. Diğer yandan ana konu korona virüs olmaya devam ediyor. Virüs ile derinleşen kaygılar fiyatlamalar üzerinde büyük etkiler yaratıyor.

XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1549.36 – 1595.47 – 1631.74 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1517.38 – 1484.74 – 1451.79 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını görmek ve yorum yapmak için tıklayınız.