INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 12.11.2019

teknik-analiz 12 Kas 2019

Piyasalar altın fiyatlarında Amerika ile Çin arasındaki gelişmeleri yakından takip ediyor.

Cuma günü Trump’ın ılımlı havayı bir miktar dağıtan açıklaması gerçekleşmiş ve kafalarda soru işaretleri oluşmuştu. Bununla birlikte Trump haftanın ilk işlem gününde de açıklamalarda bulundu. Trump; Çin’in anlaşma yapmayı kendisinden daha fazla istediğini, anlaşma konusunda çok iyi gelişmeler olduğunu belirtti.

Yaşanan gelişmeler ile birlikte dün de aşağı yönlü hareketlenmelerine devam eden ons altın yaklaşık olarak son 3 ayın en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştirdi.

Piyasalar Amerika Başkanı Trump ile Çin Lideri Xi’nin bu ay içerisinde yada en geç Aralık ayında görüşmesini bekliyor. Bu konu hakkında gelebilecek olan haber akışları XAUUSD üzerinde volatilinin artmasına oldukça etki edecektir. Gün içerisinde ekonomik veri bakımından cılız bir gün geçecek olsa da küresel bazdaki gelişmeler yakından izlenecek.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1466.82 – 1478.92 – 1491.69 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1449.28 – 1436.93 – 1423.45 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını görmek ve yorum yapmak için tıklayınız.