INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 11.11.2019

teknik-analiz 11 Kas 2019

Anlaşamayan, birbirini sevmeyen fakat anlaşmak zorunda olan iki ülke arasındaki çekişme küresel piyasalardaki dengeleri alt üst ediyor.

Bu çekişme bazı dönemler olumlu, bazı dönemler ise sert şekilde geçiyor. Bunun dışında piyasaların diğer derdi ise Trump. Sürekli flaş ve beklenmeyen açıklamalar yapan Trump fiyatlar üzerinde sert hareketlenmeler yaşanmasına neden oluyor. Geçtiğimiz hafta oldukça ılımlı geçen bu ilişki ile birlikte piyasalarda risk iştahı arttı ve güvenli limanlara talep azaldı. Bu da altın fiyatlarında aşağı yönlü sert hareketlenmeler yaşanmasına neden oldu.

Öyle ki ons altın 2 yılı aşkın sürenin en büyük haftalık kaybı yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştirdi. Diğer yandan herşey yolunda giderken Trump açıklamalarda bulundu ve tarifelerin kaldırılmasını kabul etmediğini belirtti.

Bu ay içerisinde ABD Lideri ile Çin Lideri arasında görüşme olması bekleniyor. Fakat bu görüşme Aralık ayına da ertelenebilir. Her şey belirsizken fiyatlarda tabii ki belirli olamaz.

Bu sebeple XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1471.80 – 1478.92 – 1491.69 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1456.97 – 1449.28 – 1436.93 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını görmek ve yorum yapmak için buraya tıklayınız.