INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 11.10.2019

teknik-analiz 11 Eki 2019

Altın fiyatlarında gözler Amerika’nın Washington kentinde gerçekleşen Amerikalı ve Çinli üst düzey yöneticilerin gerçekleştirdiği ticaret müzakerelerinde.

Görüşmeler öncesi pek ılımlı hava olmasa da dün gelen haber akışları iyimserliği bir miktar artırdı.

Bugün Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ile Amerika Başkanı Donald Trump Beyaz Saray’da bu konu ile ilgili görüşme gerçekleştirecekler. Bu görüşme öncesi ve sonrası gelebilecek olan haber akışları fiyatlar üzerinde volatilitenin artmasına neden olacaktır.

Şu an iki kanat arasında diyaloğun gerçekleşmesi ve bu görüşmeye Trump’ın dahil olması piyasalarda iyimser bir hava oluşturdu ve buda altın fiyatlarında aşağı yönlü hareketlenmeleri sağladı.

Yine de piyasalar bu müzakereler sonrasında büyük bir anlaşma olmasını beklemeseler de kısmi bir anlaşmanın olabileceği yönünde beklentilere sahip. Bu sebeple ilk gündem bugün Washington. Bununla birlikte Amerika’dan gelecek olan ekonomik veriler yakından takip edilecek.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1503.33 – 1515.05 – 1526.83 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1487.14 – 1475.18 – 1460.92 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Canlı altın fiyatları için tıklayınız.