INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 09.04.2020

teknik-analiz 9 Nis 2020

Altın fiyatlarında piyasalar spot ve vadeli fiyatlar arasındaki farkı takip ediyor.

Salı günü spot ve vadeli altın fiyatları arasındaki fark tekrar açılmış ve birkaç hafta önceki ‘kargaşa’ dönemini hatırlatmıştı. Bu sebeple yatırımcılar altın piyasasında şuan temkinli davranışlar sergiliyor ve bu temkinli davranışlar altın fiyatlarında dalgalı bir seyir izlenmesine neden oluyor. Koronavirüs nedeniyle merkez bankaları ekonomileri desteklemek adına para basıyor ve faizleri düşük seviyelerde tutuyor. Böyle bir ortamda zaman zaman altında volatilite artıyor ve yukarı yönlü hareketlenmeler sergileniyor.

Diğer yandan kısmen de olsa virüsün yayılma hızında yaşanan azalmalar dün piyasalarda iyimser havanın oluşmasına neden oldu. Gün içerisinde ABD’den Üfe ve İşsizlik Haklarından Yararlanma Başv. Verileri gelecek ve bu veriler ons altında volatilitenin artmasına neden olabilir. Veriler TSİ 15:30’da açıklanacak.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1675.44 – 1690.18 – 1703.28 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1642.61 – 1603.59 – 1566.35 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını görmek için tıklayınız.