INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 08.05.2020

teknik-analiz 8 May 2020

Haftanın başında koronavirüs salgınının azaldığına dair işaretler ve ülkelerin virüs yasaklarını yavaş yavaş gevşetme adımları ile birlikte küresel çapta risk iştahı artmış ve altın fiyatlarında bir miktar gevşeme yaşanmıştı.

Fakat son günlerde koronavirüs salgınının ikinci dalgasının gelebilme riski ile birlikte; ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin’e yönelik koronavirüs konusunda sert söylemleri gerginlikleri bir miktar artırdı. Diğer yandan gelen ekonomik verilerin genel olarak kötü olarak gerçekleşmesi altında kazançların korunmasına yönelimleri güçlendirdi. Çarşamba günü ABD’den gelen ADP özel sektör istihdamın Nisan ayında 20.2 milyon azaldığını göstermesi sonrası gözler bugün açıklanacak verilere çevrildi. TSİ 15:30’da ABD’den gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verisi küresel çapta hareketliliği artıracaktır. Bununla birlikte İşsizlik Oranı ve Ort. Saatlik Kazançlar verileri takip edilecek diğer önemli veriler olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yandan Çin Başbakanı ile ABD Ticaret Temsilcisi’nin gelecek hafta ilk faz ticaret anlaşmasının uygulanmasına ilişkin görüşme yapacağı belirtildi.

Yoğun gündem içerisinde XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1721.27 – 1737.46 – 1747.78 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1709.10 – 1689.42 – 1672.25 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Altın fiyatlarını takip etmek ve yorum yapmak için tıklayın.