INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 07.11.2019

teknik-analiz 7 Kas 2019

Altın fiyatlarında gündem küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler.

Bu ayın ortalarında Amerika Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Xi Jimping’in yüzyüze görüşme yapması ve ticaret anlaşmasının 1. Safhasını imzalamaları bekleniyor. Yaşanan bu pozitif hava piyasalardaki risk iştahını artırıyor. Risk iştahı artarken altından çıkışlar gerçekleşiyor. Bu da altın fiyatlamalarında aşağı yönlü hareketlenmeler yaşanmasına neden oluyor.

Bununla birlikte Amerika’da hizmet sektörünün Ekim ayında tahminlerden yüksek büyüdüğüne ilişkin haber akışları Fed’in faiz indirimine devam edebileceği yönündeki beklentileri zayıflattı. Bu da doların küresel bazda değerini artırırken altına baskı oluşturuyor.

Gün içerisinde piyasalar küresel gelişmeler konusunda haber akışlarını yakından izleyecek. Amerika’dan yoğun veri akışı olmasa da İngiltere Merkez Bankası’nın faiz oranı kararı hareketlenmeleri bir nebze artırabilir.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1495.52 – 1502.97 – 1511.30 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1486.89 – 1478.92 – 1473.58 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını görüntülemek ve yorum yapmak için tıklayınız.