INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 05.11.2019

teknik-analiz 5 Kas 2019

Altın fiyatlamalarında gündem ticaret savaşları olmaya devam ediyor. Son zamanlarda piyasalara düşen ılımlı haber akışları fiyatların dalgalı seyretmesine neden oluyor.

Amerika Ticaret Bakanı Wilbur Smith bu ay içerisinde ticaret anlaşmasının ilk safhasının gerçekleşebileceğini belirtti. Diğer yandan geçtiğimiz hafta Çinli yetkililer Amerika ile kapsamlı bir uzun dönemli anlaşmaya ulaşma konusunda endişeli olduklarını dile getirmişlerdi.

Bu ayın ilerleyen tarihlerinde ABD Başkanı Trump ile Çin Lideri Xİ’nin görüşme yapması bekleniyor ve bu görüşme sonucunda anlaşma sağlanmasının ihtimalleri şuan için bir miktar daha artmış gibi görünüyor. Diğer yandan piyasalar Amerika’dan gelen ekonomik verileri yakından takip ediyor.

Gün içerisinde TSİ 18:00’da Amerika’dan gelecek olan ISM PMI verisi dolarda küresel bazda hareketliliği artırabilir. Bu da altın fiyatlarında hareketliliği artıracaktır.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1507.97 – 1514.78 – 1524.60 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1502.97 – 1497.30 – 1489.76 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını görmek ve yorum yapmak için tıklayınız.