INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 03.06.2020

teknik-analiz 3 Haz 2020

Altın fiyatlarında piyasalar ABD ile Çin arasındaki gelişmeleri yakından takip ederken; Amerika’da devam eden protesto olaylarını da yakından izliyor.

Son olarak Amerika’da artan şiddet olayları ile birlikte Trump’ın müdahale için ağır silahlı askerleri görevlendirdiği belirtildi. Diğer yandan Amerika ile Çin arasında Hong Kong kaynaklı artan gerilimler ile birlikte zaman zaman ticaret savaşlarının gündeme gelmesi fiyatlar üzerinde hareketliliğin artmasına neden oluyor. Bu gelişmelere karşılık küresel bazda ekonomilerin açılması ve dünyanın ‘yeni normal’ düzenine geçiş yapması küresel risk iştahını artırıyor ve bu da zaman zaman altından çıkışlar yaşanmasına neden oluyor.

Bu sebeple fiyatlar dalgalı bir seyir izliyor. Gün içerisinde piyasalar Amerika’dan gelecek olan ADP tarım dışı istihdam verisini takip edecek. Cuma günü gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verisinin öncüsü sayılabilecek veri ile birlikte ipuçları aranacak. Ardından ISM PMI verisi takip edilecek. Veriler sırasıyla TSİ 15:15 ve 17:00’da açıklanacak.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1743.47 – 1764.46 – 1799.70 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1711.47 – 1691.74 – 1667.91 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını takip etmek için tıklayın.