INFO YATIRIM - ALTIN TEKNİK ANALİZİ - 01.11.2019

teknik-analiz 1 Kas 2019

Altın fiyatlarında hafta içerisinde Fed’in verdiği faiz oranı kararının etkileri sürüyor.

Fed’in verdiği daha fazla gevşemeye gidilmeyebileceği sinyaline karşılık yetkililer daha uzun bir süreliğine düşük faizin bir süre daha devam edebileceğine yönelik işaretlerde bulundu. Bununla birlikte küresel büyümeye yönelik endişelerin artması, jeopolitik gerilimler, ticaret savaşları gibi etkenler piyasalarda risk unsurlarını artırırken güvenli limanlara kaçışları da yükseltiyor.

Bu da fiyatlarda yukarı yönlü hareketler yaşanmasına neden oluyor. Önümüzdeki ay Şili’de Apec Zirvesi olacaktı ve bu zirvede ABD ve Çinli  Liderler görüşecekti. Fakat Şili Zirvenin iptal edildiğini duyurmuştu.

Trump dün; Çin ile görüşmek için yeni yer aradıklarını, yeni yerin yakında duyurulacağını ve imzaların atılacağını belirtti. İki kanat birinci aşama bir anlaşma imzalamaya yaklaşırken Çinli yetkililer kapsamlı bir ticaret anlaşmasına varılacağı konusunda şüphe duyuyor.

Gün içerisinde Amerika’dan gelecek olan ekonomik veriler volatiliteyi artıracaktır. Veri 15:30’da gelecek.

XAUUSD’yi teknik olarak incelediğimizde yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1517.43 – 1524.60 – 1534.15 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1507.32 – 1500.11 – 1494.69 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Canlı altın fiyatlarını ve yorumları görmek için tıklayınız.