INFO YATIRIM - NATGAS TEKNİK ANALİZİ - 24.06.2020

teknik-analiz 24 Haz 2020

İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1.67 seviyelerinde başlangıç yapan doğal gaz fiyatlarında hafta içerisinde kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler yaşandı.

Koronavirüs pandemisinde ikinci dalga endişelerine ek olarak ABD ile Çin arasındaki gerilimler fiyatlarda zaman zaman baskı unsurları olarak karşımıza çıktı. Her ne kadar son günlerde ABD ile Çin arasında gerilimler azalsa da doğal gaz piyasasının ana gündem maddelerinden biri arz fazlalığı olarak kalmaya devam ediyor. Özelikle ABD ve Avrupa başta olmak üzere ülkelerde üretimlerin artması ‘arz fazlalığı olabilir mi?’ Sorularının oluşmasına neden oluyor. Bu sorular ise zaman zaman fiyatlar üzerinde baskı oluşturuyor. Piyasalar yarın Amerika’dan gelecek olan doğal gaz stokları verisini takip edecek.

Natgas grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.710 – 1.756 – 1.823 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.662 – 1.605 – 1.547 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.