INFO YATIRIM - EURUSD TEKNİK ANALİZİ - 07.02.2020

teknik-analiz 7 Şub 2020

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde dün Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda konuşma gerçekleştirdi.

Bu konuşmasında Lagarde; düşük faiz ve enflasyon ortamının ekonomik düşüş ile karşı karşıya kalındığında para politikasını gevşetmek için bankanın ve tüm diğer merkez bankalarının hareket alanını önemli ölçüde daralttığını belirtti. Diğer yandan piyasalar Almanya’dan gelen fabrika siparişleri ekonomik verisini takip etti. Almanya Federal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre Aralık ayında ülkede söz konusu veri %2.1 oranında düşüş gerçekleştirdi. Bu düşüş ise yaklaşık olarak son bir yılın en büyük düşüşü olarak kayıtlara geçti.

Piyasalar gün içerisinde Amerika’dan gelecek olan ekonomik verileri takip edecek. TSİ 16:30’da gelecek veriler ile küresel bazda hareketlilik oldukça artacaktır. Amerika kanadında istihdam piyasası istikrarlı ilerliyor. Fakat bu istikrara saatlik kazançlar verisinin olumlu katkı yapması gerekiyor. Daha ‘kaliteli’ istihdam için tarım dışı istihdam verisi ile birlikte gelecek olan ortalama saatlik kazançlar ve işsizlik oranı verileri de yakından izlenecek.

Tüm bunlar ışığında EURUSD paritesini teknik olarak incelediğimizde yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.09936 – 1.10149 – 1.10449 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.09641 – 1.09281 – 1.08818 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.