INFO YATIRIM - EURUSD TEKNİK ANALİZİ - 05.09.2019

teknik-analiz 5 Eyl 2019

Piyasalar dün Avrupa Merkez Bankası Başkan Adayı Christine Lagarde’nin açıklamalarını takip etti. Lagarde; inatçı şekilde düşük kalan enflasyon karşısında atik davranma garantisinde bulundu.

Lagarde’nin açıklamalarından mevcut başkan Mario Draghi’nin yolunu takip edebileceği sinyalleri alındı. Bununla birlikte Lagarde’nin açıklamalarından sonra daha fazla teşvik beklentileri yönünde azalmalar gerçekleşti.  

Bu da Euro’nun dolar karşısında değer kazanmasına neden oldu. Bununla birlikte İtalya’da ki hükümet krizinde yeni gelişmeler yaşandı. Hükümeti kurma görevi verilen Giuseppe Conte kabine listesini ve yeni hükümet programını Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya sundu.

Hükümet krizinde yaşanan bu olumlu gelişmeler de Euro üzerindeki baskıların azalmasına neden oldu.

Gün içerisinde Almanya’dan gelecek olan Fabrika Siparişleri verisi ve Amerika’dan gelecek olan ADP Tarım Dışı İstihdam verisi takip edilecek. Verilerle birlikte paritede volatilitede artış yaşanabilir.

Tüm bunlar ışığında EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.10522 – 1.11052 – 1.11538 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.10211 – 1.09920 – 1.09583 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.