INFO YATIRIM - EURUSD TEKNİK ANALİZİ - 04.11.2019

teknik-analiz 4 Kas 2019

Euro bölgesinde Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Luis de Guindos’un açıklamaları takip edildi.

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan açıklamada Guindos; iş piyasasında bölgedeki ekonomik yavaşlamanın oluşturduğu baskının hissedilmeye başlandığını, parasal politikaların limitlerine henüz ulaşılmadığını ve hala büyüme destekli olarak yeniden düzenlenebileceklerini belirtti.

Bununla birlikte Avrupa Merkez Bankası’nın ilk kadın başkanı Lagarde resmen görevine başladı. Avrupa Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada; Lagarde’nin 18 Ekim’de 8 yıllığına başkan olarak atandığını ve 1 Kasım itibari ile göreve başladığı belirtildi.

Piyasalarda Lagarde’nin ekonomist olmadığının altı çiziliyor fakat iyi bir arabulucu olduğu özellikleri arasındaki büyük bir özellik olarak öne çıkıyor. Piyasalar Lagarde’nin bu stresli dönemlerde hızlı hareket edip etmeyeceğini merakla bekliyor. Gün içerisinde Almanya’dan ve Euro bölgesinden gelecek olan PMI verileri takip edilecek.

Tüm bunlar ışığında EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.11758 – 1.11893 – 1.12005 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.11587 – 1.11393 – 1.11255 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.