INFO YATIRIM - EURUSD TEKNİK ANALİZ - 21.08.2019

teknik-analiz 21 Ağu 2019

Son zamanlarda İtalya kanadında yaşanan hükümet krizi Euro varlıkları üzerinde baskı oluşturuyor ve negatif bir esinti yaratıyordu.

Bu baskılar ile değer kaybı yaşayan Euro sebebiyle piyasalar İtalya’da ki bu sorunu yakından takip ediyor. Dün bu konu hakkında flaş bir gelişme yaşandı. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Senato Kurulu’na hitap eden Conte; bir yılı aşkın süredir hükümetinin önemli ve büyük işler yaptığını, içinde bulunulan krizden İçişleri bakanlığı görevini yürüten Lig Lideri Salvini’nin sorumlu olduğunu, Salvini’nin kendisinin ve partisinin çıkarlarından yana hareket ettiğini belirtti.

Yaşanan gelişmeler Euro varlıklarında volatilitenin artmasına neden oldu. Gün içerisinde Euro bölgesinden yoğun bir ekonomik veri akışı beklenmiyor.

Genel olarak Amerika’dan gelecek olan ekonomik veriler takip edilecek. Ek olarak İngiltere kanadından Brexit hakkında gelebilecek olan haber akışları pariteyi hareketlendirebilir.

Tüm bunlar ışığında EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.11079 – 1.11327 – 1.11613 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.10670 – 1.10297 – 1.09481 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.