INFO YATIRIM - EURUSD TEKNİK ANALİZ - 04.09.2019

teknik-analiz 4 Eyl 2019

Euro bölgesinde gündemlerden biri de Brexit konusu. Dün Avrupa Birliği Başsözcüsü Mina Andreeva günlük basın brifinginde bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Andreeva; Brexit konusundaki belirsizliğin üstesinden gelebilmek için İngiltere kanadından kendilerine henüz bir öneri gelmediğini, komisyonun 31 Ekim tarihinde İngiltere’nin AB’den ayrılacağı varsayımı ile hareket edildiğini belirtti.

Bununla birlikte dün Avrupa Merkez Bankası üyesi Villeroy açıklamalarda bulundu. Villeroy; Avrupa Merkez Bankası’nın politika desteğini güçlendirmeye hazır olması gerektiğini, parasal genişlemenin devamının gerekliliğinin tartışmaya açık olunması gerekildiğini belirtti.

Bu açıklama ile birlikte piyasalarda beklentiler dahilinde olan faiz indiriminin olup olmayacağı konusundaki belirsizlik bir miktar arttı. Genel beklenti 10 baz puanlık faiz indirimi olacağı yönünde olsa da bu tarz açıklamalar kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

Gün içerisinde bölgeden gelecek olan PMI ve Prekande Satışlar verileri takip edilecek. Tüm bunlar ışığında EURUSD paritesinde 1.09920 – 1.10252 – 1.10605 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.09583 – 1.09283 – 1.08773 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.