PAYPAL KRİPTO PARA HİZMET ALANINI GENİŞLETTİ, PİYASA YÜKSELİŞE GEÇTİ

Yazılar 23 Ağu 2021

Ödeme devi PayPal, Birleşik Krallık'ta kripto para hizmeti vermeye hazırlanıyor. Haberin ardından Bitcoin ve birçok kripto para yükseliş gördü.

PayPal, Birleşik Krallık'taki PayPal kullanıcılarının Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash olmak üzere dört farklı kripto paraya erişim sağlayabileceğini belirtti. PayPal websitesi ve uygulamasında kripto para piyasası takip edilebilecek, yatırım ve risk konularında bilgilendirilme yapılacak ve ayrıca eğitim içerikleri sunulacak.

PayPal, kripto para hizmetinin yanında kendi stablecoinini de piyasaya sürmek için çalışmalar yapıyor.

PayPal, ekim ayında ABD'de kripto para hizmeti vermek istediğini açıklamıştı. Bu açıklamadan bir müddet sonra kripto para piyasasında boğalar hakimiyeti ele almıştı.

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Yükseldi

PayPal haberinin gündeme düşmesiyle birlikte Bitcoin fiyatı 50 bin doların üzerini gördü. BTC'yi takip eden Ethereum (ETH), 3.300 doları aşmayı başardı.

Yükselişiyle en çok dikkat çeken altcoin Cardano (ADA) oldu. ADA, 24 saatte %8,3 oranında değer kazanarak 2,87 dolara çıktı ve böylece tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Piyasa değeri 91 milyar doları aşan ADA, piyasa değeriyle Binance Coin'i geçerek 3. sıraya yerleşti.


Kaynak: https://www.fnlondon.com/articles/paypal-launches-crypto-in-the-uk-20210823