NFT'LERE OLAN YOĞUN TALEP, ETHEREUM (ETH) FİYATINI YÜKSELTİYOR

Yazılar 3 Eyl 2021

Ethereum tabanlı non-fungible tokenlara (NFT) olan talep nedeniyle Ether fiyatının yükseldiği düşünülüyor. Kripto para şirketi Enigma Securities araştırma başkanı Joseph Edwards, yatırımcıların NFT'lere olan talebi nedeniyle ETH'nin yükseldiğini söylüyor.

Ethereum (ETH) fiyatı, mayıs ayından bu yana ilk kez 4 bin doların üzerini gördü. Tam 4.027 doları gören ETH, bir haftada %27'den fazla yükseldi.

Joseph Edwards ise piyasayı yönlendiren temel şeyin NFT çılgınlığı olduğunu ifade ediyor ancak bunun doğrudan olmadığını belirtiyor.

NFT Haberleri

NFT'lere olan yoğun ilgi sonucunda birçok kişi veya şirket NFT'lerle alakalı çeşitli projeler geliştirmeye ve anlaşmalar yapmaya devam ediyor. Örneğin, EtherRock NFT koleksiyonu birkaç gün önce yaklaşık 888 ETH'ye eşdeğer satışla tüm zamanların en yüksek satış rakamına ulaştı. Bu da 3.5 milyon dolar gibi bir değer ediyor.

https://etherrock.com/

Tron ağının kurucusu Justin Sun, 22 Ağustos'ta bu koleksiyona ait bir NFT'ye 400 ETH (1.3 milyon dolar) ödedi.

Link: https://twitter.com/justinsuntron/status/1429346110405890048
  • Merkeziyetsiz fon toplama platformu Poolz, NFT ve oyun projelerine yönelik 2 milyon dolarlık bir fon kurduğunu duyurdu. Poolz, NFT ve oyun pazarındaki ilginç projeleri değerlendirmek istediğini belirtiyor.
  • Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) ve Bitci, 2021-2023 dönemini kapsayan bir anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında taraftarlar için NFT, taraftar token gibi özel dijital koleksiyonlar hazırlanacak.
  • Wall Street analistleri, NFT pazaryerine adım atan Funko Inc. (FNKO), Cinedigm Corp. (CIDM), ve Jiayin Group Inc. (JFIN) hisse senetlerinin birkaç ay içinde %40'tan fazla yükseliş göreceğini söyledi.
  • Popüler cips markası Lays, Project Ark ile işbirliği yaparak NFT kampanyası düzenliyor.
  • 27 Ağustos'ta piyasaya çıkan Ethereum tabanlı NFT projesi Loot, parça başına 900 bin doların üzerinde satılıyor.

İlginizi Çekebilir: İşte Satılmış En Pahalı 10 NFT


Kaynaklar:

https://www.reuters.com/article/crypto-currency-ethereum/ether-above-4000-for-first-time-since-may-15-idUSL1N2Q51B2?rpc=401&

https://www.sportspromedia.com/news/fiba-basketball-bitci-blockchain-partnership-fan-tokens-nft-la-liga-sorare

https://poolz.finance

https://www.entrepreneur.com/article/383567

https://www.cryptodaily.co.uk/2021/09/lays-teams-up-with-project-ark-to-launch-nft