NEM GROUP SNAPSHOT ve SYMBOL MAINNET LANSMANINI DUYURDU

Yazılar 20 Kas 2020

XEM Tutanlara Ücretsiz XYM Verilecek Olan Snapshot 14 Ocak 2021’de NEM tarafından gerçekleştirilecek.

Dünyanın ilk altcoinlerinden biri olan ve 2014’te kurulan NEM Group, Snapshot ve Symbol mainnet lansmanının 14 Ocak 2021'de yapılacağını yaptığı yeni bir açıklamada duyurdu.

Teknik lansman yol haritasının kalan son bileşenlerini, özellikle de Çekirdek Sunucu, TestNet Yaması, REST + SDK, Cüzdanlar ve Düğüm İzleme üzerinde çalışıp son halini alırken, bunların tümü genelindeki kümülatif teknik riskin bir gecikmeye neden olacağını tahmin eden mühendisler, bu nedenle lansman tarihini hafta ileri atmayı uygun gördüler. Buna göre yeni tarihler şu şekilde:

Lansman: 14 Ocak 2021

Snapshot Bloğu: 3,025,200

Snapshot Tarihi: 14 Ocak (blok yüksekliğinden yaklaşık 11:07 UTC)

Lansman Öncesi Etkinleştirme Kapanışı: 9 Ocak

Genesis / Nemesis bloğunun 14 Ocak'ta Snapshot’tan birkaç saat sonra oluşturulması bekleniyor ve XYM tokenleri, Genesis / Nemesis bloğunda, lansman öncesi kapanış seçeneğinden önce etkinleştirilen tüm hesaplara dağıtılacak. Dahil olma sürecinin hüküm ve koşulları bu dağıtımda geçerli olacak.

Bu 4 haftalık gecikmenin bazı kesimleri mutsuz edeceği aşikar, zira Snapshot için XEM tutanlar bu haberden sonra ellerindeki XEM’leri satarak fiyatı aşağı çektiler. Ancak NEM Group’un geliştiricilerle birlikte sorunsuz bir lansman yapma isteğinden ötürü bunun uzun vadede XEM ve XYM fiyatlarına olumlu yansıyacağı düşünülüyor.