KRİPTO PARA PİYASASI YÜKSELİŞE GEÇTİ

haber 20 Mar 2020

Kripto para birimleri, Bitcoin'in %16 oranında ani artışının ardından yaklaşık 24 saat içinde 23,8 milyar dolar yükseldi.

  • Cuma günü Bitcoin, ethereum ve XRP fiyatları yükseldi.
  • Tüm kripto para piyasasının değeri 24 saat içinde Singapur saatiyle 08: 42'de 23.8 milyar dolar civarında yükseldi.
  • Bitcoin hala 2020'ye başladığı fiyatın altında işlem görüyor.

Kripto para birimleri, hisse senedi piyasaları yukarı yönlü büyük hamleler göstermemesine rağmen son iki hafta içinde şiddetli satışlardan sonra keskin bir sıçrama yaptı.

Coinmarketcap.com'dan alınan verilere göre, Singapur saati ile 08:42'te, tüm kripto para piyasasının piyasa değeri, son 24 saatte yaklaşık 23.8 milyar dolar artarak 175.98 milyar dolara çıktı.

Kripto Para Fiyatları


Büyük kripto para birimleri büyük ralli yaşadı. Coindesk verilerine göre, Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %16 artışla 6.243,55 dolara yükseldi. Ethereum %17.5 oranında işlem görerek 139.63 $ olurken XRP %12'nin üzerine çıktı.

Fiyatlardaki toparlanma, bu ayın başlarında iki büyük şiddetli satış olayını izledi. 8 Mart'ta, kripto para piyasası, petrol fiyatlarındaki büyük düşüşün ardından 26 milyar doların üzerinde bir değer kaybetmişti.

Geçen hafta daha da kötü bir satış rallisi, tüm kripto para piyasasının değerini 24 saat içinde 93.5 milyar dolar civarında düşürmüştü. Bitcoin, fiyat düşüşünün %48 civarında olduğunu ve yıl boyunca elde ettiği tüm kazançları silmişti. Satışlar ertesi gün de devam ederken, bitcoin son bir yılın en düşük seviyesi olan 3.867.09 dolar seviyesine geriledi.

Bugünkü sıçramaya rağmen, Bitcoin hala 2020'nin başında gördüğü rekor seviyenin altında işlem görüyor.

Güncel Bitcoin Grafiği:

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, bazı yatırımcılar Bitcoin'i “dijital altın” a benzeterek piyasalar kargaşaya maruz kaldığında güvenli bir liman olarak işlev görebileceğini savunuyorlar. Fakat görüldü ki hisse senedi piyasaları düştükçe kripto para birimleri risk varlığı gibi davrandı ve büyük satışlar gördü.

Sizce yakında kripto paralarda bir ralli görür müyüz? Yorumlarda bizimle paylaşın.


Kaynak: https://www.cnbc.com/2020/03/20/bitcoin-btc-cryptocurrency-prices-rise-as-stocks-remain-volatile.html