INFO YATIRIM - USDTRY TEKNİK ANALİZİ - 15.10.2019

teknik-analiz 15 Eki 2019

Türkiye’nin Suriye’de terörist koridorunu temizlemek ve bölgeye huzur ve barışı getirmek için gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı tüm dünyada ses getirmeye devam ediyor.

En dikkat çeken açıklamalar ise Amerika kanadından geliyor. Amerika Hazine Bakanı Steven Mnuchin CNBC Television’a açıklamalarda bulundu. Mnuchin; Bu harekata ilişkin ciddi yaptırımlar uygulamak için hala zaman olduğunu, Trump’ın karar verdiği zaman harekete geçeceklerini belirtti.

Bununla birlikte Donald Trump ise Türkiye’ye ‘büyük yaptırımlar’ geleceğini, kısa süre içerisinde Türkiye’ye yönelik yaptırım içeren kararname imzalayacağını belirtti.

Ek olarak sabah saatlerinde Beyaz saray 3 Bakan ve 2 Bakanlığı yaptırım listesine aldığını açıkladı. Yapılan açıklamada Trump’ın ABD Hazine ve Dışişleri Bakanlığı’na Türkiye’deki bazı kurum ve kişilere yaptırım getirmeleri için yetki veren başkanlık kararnamesini imzaladığı belirtildi.

Gün içerisinde yurtiçinden gelecek olan çeyreklik işsizlik ortalaması ve perakende satışlar verileri takip edilecek.

Tüm bunlar ışığında USDTRY paritesini teknik olarak incelediğimizde 5.94022 – 5.98946 – 6.043494 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 5.90420 – 5.85010 – 5.79870 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Güncel dolar fiyat bilgisine ulaşmak ve yorum yapmak için tıklayınız.