INFO YATIRIM - USDTRY TEKNİK ANALİZİ - 02.06.2020

teknik-analiz 2 Haz 2020

TCMB, para politikası kurulu toplantı özetini yayımladı. Toplantı özetinde; enflasyondaki düşüş için para politikasında temkinli duruşun sürdürülmesi gerektiği, salgın hastalığın sermaye akımları, finansal koşular, dış ticaret ve emtia fiyatları kanalıyla oluşturduğu küresel etkilerin yakından takip edildiği belirtildi.

Geçtiğimiz hafta TL, dolar karşısında %0.15 oranında değer kaybı yaşamıştı. İçerisinde bulunduğumuz haftaya 6.81 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesinde az da olsa kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Piyasaların gündeminde swap görüşmeleri yer almaya devam ediyor. Bu konuda gelebilecek haber akışları TL varlıklarında volatilitenin oldukça artmasına neden olacaktır. Ekonomik takvime baktığımızda gün içerisinde piyasaları sert etkileyebilecek bir veri akışı bulunmuyor. Piyasalar yarın yurtiçinden gelecek olan enflasyon verisini takip edecek. Haftanın son işlem gününde ise Amerika kanadından gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verisi küresel bazda hareketliliğin artmasına neden olabilir.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 6.83617 – 6.88778 – 7.00106 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Aşağı yönlü gevşemelerde ise 6.75622 – 6.70273 – 6.61906 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Güncel dolar fiyatını görmek ve yorum yapmak için tıklayın.