Elon Musk, Twitter'ın Kullanıcıları Doğrulama Şeklini Gözden Geçireceğini Söyledi

Yazılar 2 Kas 2022

Elon Musk, 30 Ekim Pazar günü, dünyanın en etkili sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ı devralmasından sadece birkaç gün sonra Twitter'ın kullanıcı doğrulama sürecini gözden geçireceğini söyledi.

Musk, tweetinde daha fazla ayrıntı vermeden "Tüm doğrulama süreci şu anda yenileniyor" dedi.

Teknoloji haber bülteni Platformer'ın Pazar günü bildirdiğine göre Twitter, hesap sahibinin kimliğini doğrulayan gıpta ile bakılan mavi tik işareti için ücret almayı düşünüyor.

Rapora göre, kullanıcıların Twitter Blue'ya ayda 4,99 ABD dolarından abone olmaları veya bu proje ilerlerse "doğrulanmış" rozetlerini kaybetmeleri gerekecek.

Tesla'nın CEO'su nihai bir karar vermedi ve proje hala rafa kaldırılabilir ancak Platformer'a göre doğrulamanın Twitter Blue'nun bir parçası olması muhtemel.

Ayrı bir gelişmede, The Verge Pazar günü Twitter'ın kullanıcıları doğrulayan Twitter Blue için abonelik fiyatını, kendileri tarafından görülen iç yazışmalara atıfta bulunarak ayda 4,99 dolardan 19,99 dolara çıkaracağını bildirdi.

Twitter Blue, tweet'leri düzenleme seçeneği de dahil olmak üzere aylık abonelik temelinde "premium özelliklere özel erişim" sunan platformun ilk abonelik hizmeti olarak geçen yıl Haziran ayında başlatıldı.

Tweet'leri düzenleme özelliği, Musk'ın Nisan ayında milyonlarca takipçisine bir düzenleme düğmesi isteyip istemediklerini soran bir Twitter anketi başlatmasının ardından bu ayın başlarında da kullanıma sunuldu.

Musk ayrıca, Pazar günü konuya aşina olan çalışanlara atıfta bulunan ayrı bir Verge raporuna göre, Twitter’a kullanıcı girişi yapmayan kullanıcıların trend tweet'leri gösteren Keşfet sayfasına yönlendirilmelerini istedi.