Elon Musk Anket Sonucuna Göre Hisselerini Satacak

TESLA 8 Kas 2021

Elon Musk Twitter’da Yaptığı Anket ile Tesla Hisselerinin %10’unu Satacağını Duyurdu. Anket Sonucu Tesla Hisselerinin Satılması Yönünde Çıkınca Tesla’nın Hisseleri Düştü!


Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk Twitter üzerinden yayınladığı anket s

onucuna göre Tesla hisselerinin %10’unu satacağını hafta sonu duyurmuştu. Anket sonucu %58 ile satması yönünde çıkınca Tesla hisseleri %7 civarında bir düşüş kaydetti.


Tesla hisseleri, daha önce %7,5 kadar bir düşüşün ardından Cuma günkü New York'ta 1.222,09$'lık kapanışa kıyasla Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde %4,1 düştü.


Bildiğimiz üzere Elon Musk böyle şeyler yapmayı seven bir insan. Yakın zamanda Jeff Bezos’u geçerek dünyanın en zengin insanı ünvanını elinde bulunduran Musk attığı tek bir tweet ile hem kendi şirketleri hem de kripto para birimleri üzerinde etki gücüne sahip bir insan. Peki Elon Musk neden bunu yaptı?


ABD’de bir süredir tartışılan ve kongrenin onaylaması beklenen milyarder vergisi olarak anılan tasarıya dikkat çekmek amacıyla böyle bir yol bulan Elon Musk, tasarı onaylanırsa büyük bir vergilendirme ile karşı karşıya kalacak.


Hafta sonuna kadar Tesla hisselerindeki satışın ise 21 Milyar doları bulması bekleniyor.