DÜŞÜŞ EĞİLİMİ GÖSTEREN KRİPTO PARALARDA BUGÜN: BTC ve ALTCOINLER

haber 3 Ara 2019

Bitcoin (BTC) aralık içinde aşağı doğru ilerliyor.

Altcoinler, ilk dijital para birimi olan Bitcoin ile senkronize şekilde hareket ediyor.

Kripto para piyasası kan ağlamaya başladı. Bitcoin ve tüm ana altcoinler, Asya'da erken saatlerde artan düşüş eğilimlerinin arasında kayıp vermeye başladı.

Toplam kripto para birimi piyasa kapitalizasyonu pazartesi günü 202 milyar dolardan 199 milyar dolara düştü; ortalama günlük işlem hacmi 59 milyar dolarda kalarak değişim göstermedi. Bitcoin'in pazar payı ise % 66,5'e çıktı.

BITCOIN FİYATI: SON 1 SAAT ANALİZİ

Kaynak: fxstreet.com

BTCUSD haftanın başından beri yaklaşık 7.300 dolar civarında seyrediyor. Kripto para, 7.406 dolardan gün içi en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak, yukarı yönlü ivme sürdürülemedi ve Bitcoin 7.300 doların altına düştü. Yerel destek, 1 saatlik Bollinger Band a5 ile 7.250 dolar üzerinden oluşturuldu. Bir kez çizginin dışına çıktıktan sonra satış pazartesi günü en düşük seviye olan 7.156 doların (ve aslında psikolojik olarak 7.000 dolarlık düşüş hissedilmesinin ardından) ardından bir sonraki odak alanına ulaşması bekleniyor.

Kripto Emre'nin Aralık ayı Bitcoin yorumunu izlemenizi öneriyoruz:


ETHEREUM FİYATI

Kaynak: fxstreet.com

Ethereum 149,00 dolara yakın kalmayı sürdürüyor. Mevcut piyasa değeri 16,6 milyar dolar olan ikinci en büyük dijital varlık, düşüş eğilimi gösteren dar bir aralık içinde hareket ediyor. İlk destek, Pazar gününün en düşük seviyesi 147.50 dolardan (1 saatlik Bollinger Band'ın alt çizgisi) geliyor. Direnç noktası, SMA100 (Basit Hareketli Ortalama) -1 saatlik- ile 151.50 dolar olarak üretildi.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi nötr bölgenin etrafında seyrediyor. Saatlik grafik yükseliş eğilimi ve bu durum boğaların geri dönmeye çalıştığını gösteriyor.

RIPPLE FİYATI

Kaynak: fxstreet.com

Ripple XRP 0.2200 doların altındaki alanı araştırıyor. Kripto para, son 24 saat içinde değerinin %1,6'sını kaybetti ve gün başından beri pek bir değişim göstermedi. Eğer XRP 0,200 dolarlık desteğin altında hareket etmeye devam ederse, satış 27 Kasımın en düşük seviyesi olan 0.2130 dolar seviyesinden gelen odak noktası ile yukarı çekilebilir.

Kripto paralardaki düşüş eğilimi, önümüzde ayı piyasası olduğunu mu gösteriyor?

Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:

https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news