BTSE BORSASI BITCOIN DOMINANS ÜZERİNE VADELİ İŞLEMLERİNİ BAŞLATIYOR

Yazılar 21 Tem 2020

BTSE Borsası, Bitcoin Dominans Üzerine Vadeli İşlemlerini Başlatıyor!


Yenilikçi özellikleri ile ön plana çıkan BTSE, Bitfinex'ten sonra BTC Dominans Vadeli İşlemlerini başlatan ilk borsa olarak piyasadaki yerini sağlamlaştırıyor.

BTSE, Altcoinlere kıyasla Bitcoin dominansını ölçen yeni bir vadeli işlem ürünü piyasaya sürüyor. Bu işlem türünde Dominans oranı yüzde olarak ölçülecek, yani bu gelecek olan ürün için işlem aralığı 0 ila 100 olacak.

Dominans değeri belirlenirken ilk etapta CoinMarketCap verileri kullanılacak. TradingView verileri ise ilerleyen süreçte sisteme eklenecek.

Bitcoin'in toplam kripto para piyasası dominans payının yüksek olduğunu biliyoruz; 10 yıl önce % 100 olan BTC dominansı, 2017-2018 boğa piyasasının binlerce altcoinin doğuşunu gördüğü zamanlarda en düşük noktasına (yaklaşık % 33) ulaşmıştı. BTC dominansı o zamandan beri kabaca % 63 olarak devam etmekte.

Bitcoin Dominansı vadeli işlemleri, Bitcoin’in spot fiyatından daha az oynak olduğundan, riskten daha fazla yatırımcı için yararlı bir araç olarak kullanılabilir. Yatırımcılar altcoin’lerin canlandığı dönemlerde BTC Dominans vadeli işlemlerinde short açarak 100 kat kaldıraca kadar kullanarak kar elde edebilirler, ya da Bitcoin’in güçlendiği dönemlerde yine Dominans Future’ları üzerinden long pozisyon açarak kazanımlarını arttırabilirler.

BTSE.com , Bitcoin’in en büyük destekçilerinden ve hatta Satoshi olduğu düşünülen Adam Back’in Blockstream firmasının kurduğu yenilikçi bir kripto para borsası. BTSE üzerinden spot işlemler, kaldıraçlı işlemler ve türev piyasalarına giriş yapılabildiği gibi tüm Dünya para birimleri üzerinden alım satım yapmakta mümkün. BTSE borsası aynı zamanda Türkiye vatandaşlarına ilk kez olarak kripto paraya dayalı Debit Card göndermeye başlayan firma olarak öne çıkıyor.

BTSE üzerinden  BTC Dominans Vadeli İşlemlerine hemen başlamak için tıklayın: https://www.btse.com

BTSE Borsası ile ilgili tüm sorularınız ve destek için Türkçe Telegram Gruplarına da katılmayı unutmayın: https://t.me/btse_turkey