KRİPTO PARALAR YEŞİLLENDİ: BITCOIN YÜKSELİŞTE

haber 3 Eyl 2019

BTC/USD Ne Durumda?

Kaynak: David McBee - Pexels

Piyasalardaki hareketlilik, ABD-Çin arasındaki ticaret savaşı derken kripto paralarda da hareketlenmeler olmaya başladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı günlük 9,700 dolara yakın işlem gördükten sonra etkileyici bir fiyat hareketi göstermeye başladı. Bir numaralı kripto para birimi olarak görülen bitcoin günlük % 6.63 artış gösterdi ve 10.401 dolardan işlem görmeye başladı.

Daha önceden yapılan analizler ve tahminlere göre bitcoinde yükseliş bekleniyordu. Eğer yıl sonuna kadar bitcoin ve dolar seviyesi yüksek seyretmeye devam ederse bitcoinin 13.973 doları görmesi bekleniyor.

Kaynak: Coin360

En popüler altcoin olan ethereum (ETH) da ivme kazanıyor ve % 4.5 civarında bir yükselme gösterek 178.53 dolardan işlem görüyor.

Çoğu kripto para birimi gibi, Ripple XRP hafta boyunca stabil kaldı ve şu anda %2'nin üzerinde bir yükselme gösteriyor. Ripple XRP 0.260 dolardan işlem görmeye başladı.

XRP, 2019’da büyük kripto para birimleri arasında çok düşük bir performans sergilemiştir. Düşük performansın en olası nedenlerinden biri olarak XRP tokenlarının kurucuları tarafından sürekli satılması gösteriliyor.

Kaynak: Coin360

En İyi 20 Altcoin Arasında Kazananlar ve Kaybedenler

Piyasaya göre ilk 20 kripto para birimi arasında, Ethereum Classic (ETC) %8'den fazla yükseliş göstererek 6.72 dolardan işlem gördü. Binance Coin (BNB) ilk 20 altcoin'de en iyiler arasında ikinci oldu ve 22.90 dolardan işlem görerek % 5,6'dan fazla artış gösterdi.

Hem Bitcoin Cash (BCH) hem de Bitcoin SV (BSV) %4'ün üzerinde artış gösterirken sırayla 295 dolar ve 135 dolar seviyelerinde işlem görüyorlar.

Litecoin (LTC) ise yalnızca % 1.33 yükselme ile günün en düşüğü.

Kripto para piyasasının genel piyasası 265 milyar doları aşmışken bunun %70.1'ini BTC oluşturuyor.

Sizce bitcoindeki bu yükselişin sebepleri neler olabilir? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bitcoin ve diğer kripto paraların son durumlarını öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Haber kaynağı: https://cointelegraph.com/news/most-cryptocurrencies-in-the-green-as-bitcoin-price-hits-10-400