BITCOIN ŞUBAT AYINDA YÜKSELMEYE DEVAM EDER Mİ?

haber 3 Şub 2020


Son birkaç gün içinde, Bitcoin 9.000 doların alt seviyelerinde sabitlendi ve görünüşe göre 9.200 $ - 9.300 $ arasında bir destek seviyesi oluşturmaya çalışıyor. Fiyatın bu aralığa girmesinin ardından ise BTC'nin yükselmeye çalıştığını görüyoruz.

Yıllık grafiklere baktığımızda Bitcoin'de Ocak aylarında satış yaşandığını görürüz. Şubat ayında ise alışlar oluyor. Fakat bu sene Bitcoin oldukça yüksek bir performans sergileyerek tüm istatistikleri bozdu. Grafikler incelendiğinde, Bitcoin'de hala yükselme işaretleri görmek mümkün.

BTC Şubat performansı grafiği - coindesk.com

Şu anda BTCUSD:

Analistlere göre bu konsolidasyonun önümüzdeki haftalarda daha da fazla kazanımın öncüsü olduğunu ve bu da Bitcoin'i aylar sonra ilk kez 10.000 doların üzerine çıkmaya zorlayacağını dile getiriyorlar.

Bitcoin Boğa Piyasasına Girmeye Mi Hazırlanıyor?


Pazar günü, önde gelen analist Filb Filb - Ekim 2019'da Bitcoin’in 10.000 dolara yükselmesini ve ardından 6.000 dolara gerileyeceğini gösteren yatırımcı - aşağıdaki grafiği kripto analizi için Telegram kanalına gönderdi. Bu grafiklerin hacim göstergelerinin ve hareketli ortalamaların iyi olması sebebiyle oldukça yükseliş eğilimli (bullish) bir görünüm çizdiğini yazdı. Tescilli göstergesiyle birlikte aylık grafiğinin bir satın alma sinyali olduğunu da belirtti.

Başka bir analizde Filb Filb, kripto para biriminin halving sırasında 10.000 doların üzerinde işlem görmesini beklediğini yazmıştı: “Genel olarak, Bitcoin tam olarak beklediğim yerde; yavaş yavaş önceki direnç noktasına doğru gidiyor… Bitcoin'in halving sezonundan önce en az 12.500 dolar seviyesine ulaşacağına inanıyorum.” Neden 12.500 doların mantıklı olduğuna gelince; Filb Filb, bu fiyatın Bitcoin için orta vadeli bir yükseliş eğilimde ters omuz ve baş grafiği incelendiğinde en iyi hedef olduğunu açıkladı.

Diğer Analizler Neler Söylüyor?


Filb Filb'in göstergesinden yukarıda belirtilen sinyal henüz onaylanmamış olsa da, Bitcoin'in önümüzdeki aylarda güçlü bir ralli görmeye hazır olduğunu gösteren başka analizler de var.

New York merkezli bir pazar araştırma şirketi olan Fundstrat Global Advisors, kısa bir süre önce Bitcoin'in en yüksek artışının 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasına izin verdiğini belirtti. Firma kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatı 200 günlük hareketli ortalamayı geçtiğinde, kripto para birimi için altı aylık kazanma oranının %80'e yükseldiğini yazdı.

Kripto para içerik üreticisi The Moon, Bitcoin'in hash oranının saniyede 123'ten fazla yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını kaydetti.

Hash Oranı - blockchain.com

Bu görünümün Bitcoin'in halving'e kadar yükseliş trendine (bullish) gireceğini söylüyor. Yani halving sonrasında kripto paranın enflasyon oranında %50 oranında bir düşüş olacağına dair yapılan analizlere de atıfta bulunuyor.


Sizce de Bitcoin yükselişe geçecek mi? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynaklar:

https://www.newsbtc.com/2020/02/03/heres-why-bitcoin-could-soon-see-big-upside-even-as-price-stalls-at-9400

https://twitter.com/filbfilb?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^author