BITCOIN BÜYÜK YÜKSELİŞİ KAÇIRMIŞ OLABİLİR

haber 13 Oca 2020


Bitcoin, 8,250 dolarlık bir kilit direnç seviyesini aşma yolunda görünüyordu ve bu da bitcoinin 9,000 dolar ve üzerindeki seviyeleri test edebilmesinin önünü açacaktı. Ancak, 8,500 doların altında seyredecek bir haftalık kapanış, yüksek bir gerileme karşısında bitcoini savunmasız bırakabilir.

Kısa vadeli alım satım işlemlerinde haftalık kapanış, bir sonraki haftanın nasıl tepki vereceğini belirleyen önemli bir unsur olarak kabul edilir. Önemli dönemlerde, haftalık kapanış genellikle takip eden haftalar boyunca bitcoinin fiyat eğilimini belirler.

Bitcoin'de Geri Çekilme Var


13 Ocak'taki haftalık kapanıştan önce, tanınmış kripto para yatırımcısı Jacob Canfield, 8.500 doları aşmanın ve bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleşmesinin önemini vurguladı:

“Piyasada çok fazla yükseliş trendi (bullish) hissi görüyorum. Bitcoin'in 50.000 dolara ulaştığını görmek isterken, piyasa görüşümde yine de pragmatik bir yaklaşım sergilemeye çalışıyorum. RSI ve diğer analizlerde bitcoin için hala fazla yükseliş sinyalleri göremiyorum. Bence 8500 doların üzerinde bir haftalık kapanış görmeden yorum yapmamak gerekiyor.”

dedi.

Bitcoin geçen hafta üç kez 8.400 dolar seviyesini aşmaya çalıştı. Görülen tüm başarısız testler ve haftalık mum grafiklerinde görülen kapanışlar BTC'nin kısa vadede 9.000 doların üzerine çıkmaya hazır olmadığını gösteriyor.

Haftalık kapanışın düşük olduğu bitcoin'de zayıflama görünüyor - TradingView

Bitcoin piyasasında düşüş eğilimi, neredeyse iki haftalık yükseliş hissinden sonra geliyor ve teknik göstergeler de bitcioinin yeni bir ralliye yakın olduğunu gösteriyor.

Altcoinler Düşüşte


Güçlü bir haftadan sonra Ethereum ve Bitcoin Cash gibi büyük altcoinler USD karşısında keskin bir şekilde düşüş göstermeye başladı. Örneğin, bir haftada % 21,5 kazanç kaydeden Bitcoin Cash, günde % 3 oranındaki bir düşüş oranıyla 271 dolardan 262 dolara düştü.

Ethereum, kripto para borsalarında büyük alımlar olmasına rağmen 147 dolardan 142 dolar seviyesine geriledi.

Altcoin momentumunda yaşanan düşüşler, yatırımcıların bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinin kısa vadeli eğilimleri konusunda giderek daha temkinli olduklarına işaret ediyor.

Son üç hafta boyunca altcoin piyasası, genellikle düşüş trendi sırasında hareketlilik gösteren Bitcoin'in fiyat trendini takip etmişti.

6 Ocak'tan bu yana, BTC belirli bir yöne doğru hareket etmek için mücadele ediyor ve 7.800 - 8.200 dolar arasındaki fiyatlandırmasını sürdürmeye çalışıyor.


Sizce Bitcoin bu hafta nasıl bir performans sergiler? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:
https://www.newsbtc.com/2020/01/13/bitcoin-may-have-just-rejected-a-big-rally-to-the-9000-heres-why