BITCOIN 9000 DOLAR SEVİYESİNE YÜKSELECEK Mİ?

haber 11 May 2020

Bitcoin fiyatı, halving etkinliğine 1 gün kala ana trend çizgisindeki destek seviyesine sıçradı. Bitcoin'deki boğalar, 9.000 dolar seviyesine geri dönmeye çalışıyor ve 8.800 dolar seviyesindeki direnç bu toparlanmayı destekliyor.

Geçtiğimiz günlerde ise kripto para piyasasında büyük bir yükseliş görmüştük. Bunu sağlayan da Bitcoin fiyatındaki ani sıçramaydı (İlgili haber için tıklayın).

Boğalar İş Başında


Son 3 saat içinde, Bitcoin (BTC) fiyatı günün erken saatlerinde 8.256 dolara düştükten sonra %2.63 oranında yükseldi. Yarılanma etkinliğinden sadece 24 saat önce, yatırımcılar Bitcoin fiyatının ne olacağını merak ediyor.

Coin360

Bugün Bitcoin'in 8.256 dolara düşmesi, Bitcoin fiyatını 24 saat içinde ikinci kez yükselen ana trend çizgisinin altına getirdi ve yatırımcılar fiyatın 8,784 dolara yükselmesini sağladı. Mevcut fiyat hareketi, trendi tersine çevirmekten çok bir sıçrama gibi görünüyor. Fakat yatırımcılar dikkatli incelediklerinde MACD'nin yakın zamanda saatlik zaman dilimi üzerindeki sinyalin üzerine çıktığını ve RSI'nin 42'ye yükseldiğini fark edebilirler.

İlgili Haber: Bitcoin'in Yıllık Enflasyon Oranı Düşüyor

Bitcoin Fiyatı Hafta Sonu Ani Düşüş Yaşadı


Cumartesi günkü hızlı fiyat düşüşüyle birlikte Bitcoin fiyatı 9,560 $ 'dan 8,122 $' a gerilemişti. Fakat boğalar fiyatı yükseltmek için yoğun çaba sarf ediyor ve eğer 8,739-8,952 $ seviyesi aşılırsa Bitcoin fiyatı 9,300 dolara yükselerek iyileşme görebiliriz.

Bitcoin 1 saatlik grafik

Kısa vadede, yatırımcılar artan satın alma hacminin fiyatın direncinin 8,784 dolar üzerine çıkıp çıkmayacağını görmek için 30 dakikalık ve saatlik zaman aralıklarını takip etmeliler.

Şimdiye kadar fiyat, yükselen ana trend çizgisinde alıcılar bulmaya devam ediyor, ancak daha temkinli yatırımcılar, bir pozisyon açmadan önce 8.900 doların üzerinde bir saatlik kapanış beklemeyi düşünebilirler.

Güncel Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatını canlı takip etmek ve yorum yapmak için buraya tıklayın.


Kaynak: Cointelegraph