BITCOIN 100.000 DOLARI GÖREBİLİR!

haber 10 Eki 2019


Bitcoin (BTC) birkaç saat içinde 400 dolar atlayarak toparlanmaya devam ederken, altcoinler de BTC ile senkronize bir şekilde ilerliyor. Dünyanın en popüler kripto parası, 8,200 $ civarında bir gün içi en düşük seviyeden 8,600 dolar civarında olan şu anki işlem fiyatına kadar yükseldi.


Bu arada, Ethereum (ETH) de BTC'yi takip etti ve diğer altcoinleriyle senkronize bir şekilde yükseldi. Piyasadaki en büyük ikinci şifreleme para birimi 179 dolarla gün içi en düşük seviyesine ulaştı. Ancak, fiyatı eylül ayındaki en yüksek seviyesinin ardından hala % 14 oranında düşük.

Kaynak: coin360

GÜNCEL BITCOIN FİYATLARI


Bloomberg'in haberine göre bitcoinde görülen genel etkileyici fiyat artışlarının kısmen, şu anda Japonya'nın Osaka kentinde gerçekleşen Devcon 5 konferansındaki yeni nesil Ethereum ağının ve yeni finansal uygulamaların geliştirilmesine yönelik bir güncellemenin sonucu olduğu bildirildi. Galaxy Digital'dan Josh Lim ise şunları söyledi:

Bugün ve geçen haftadan başlayarak, altcoinlere olan ilginin yeniden ortaya çıktığını gördük. Bu konudaki liderler Ethereum ve Ripple oldu”.

Bitcoinin 7 Günlük grafiği - coin360


Ripple’in XRP’si geçtiğimiz 24 saat içinde % 2.68’lik olumlu bir artış gösterdi ve baskı anında coin başına yaklaşık 0.281 dolar seviyesinde işlem görüyor.
Genel kripto para birimi piyasa değeri 222 milyar dolardan 232 milyar dolara yükseldi ve bitcoin bu toplamın % 66.7'sini oluşturuyor.

CNBC kripto analisti Big Cheds, bitcoin fiyatının daha yükseğe çıkacağını öngördüğünü belirtti. 24 Eylül’deki 1.700 dolarlık bir fiyat düşüşünün ardından, bitcoin ve kripto para birimi piyasasının geri kalanı, Haziran 2019’da önemli bir yükseliş sergileyen genel trendle ilgili birkaç adım geri adım atmış görünüyor. önümüzdeki günlerde kripto alanı için kısa vadede düşüş eğilimi görülse de analiste göre uzun vadede yükselişini sürdürecek.

Big Cheds'e göre, “Burada Temmuz 2018'den ve Mayıs 2019'dan itibaren destek var, bu nedenle kısa vadeli bir sıçrama görmemiz olası değil. Buna ek olarak, OBV’nin (On-Balance Volume) düşük fiyatla yükselişini gösteren gizli bir yükseliş eğilimi var”.
Altcoin piyasasının bugünkü görünümü ile ilgili olarak, Big Cheds belirsizlikle eşleştiği pozitiflik parçalarına dikkat çekti. Analiste göre, “Altcoinlerden bazıları LINK, XRP ve TNT de dahil olmak üzere, yükselişe geçmiş durumda”.


Makro ölçekte, Big Cheds, kripto para birimi piyasalarının iyi performans göstereceğine inanıyor. Analist, “genel olarak kripto pazarı, teknoloji geliştikçe büyümeye devam ediyor ve uzun vadede boğa piyasası hissediyorum" dedi.

BITCOIN 2023'TE 100.000 DOLARA VARABİLİR

Tone Vays: Ethereum Yararsız - Bitcoin Fiyatı 2023'te 100 bin dolara varabilir
İnanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratan 2018 yılından sonra bitcoin, 2019 yılının başlarında kış uykusundan uyandı ve yılın tüm zamanları en yüksek seviyesine -13.800 dolara- yükseldi. Ne yazık ki, tüm iyi şeyler bir gün sona eriyor.

Bitcoin’in 7.800-8.500 dolar aralığındaki mevcut problemi, dijital varlığın 2020 yılında nasıl olacağı konusunda çeşitli fiyat tahminleri üretilmesine yol açtı. Bu hafta bitcoin uzmanı Tone Vays şu anda bitcoinin durumu ve dijital varlığın geleceği hakkındaki düşünceleri hakkında konuştu.


Tone Vays'in Röportajından Bazı Alıntılar:


Tone Vays: "Sanırım bitcoin fiyatı yıl sonunda 7.500 ila 8.000 dolar arasında olacak, ancak o bölgede yükselecektir. Eğer Bitcoin 100.000 dolar çevresine varacaksa büyük olasılıkla 2023'ün sonunda olacaktır. Unutmayın, ne kadar hızlı yükselirsek o kadar zor düşeriz. Bitcoinin değerini yarın bile 100.000 dolara çıkarabilecek birçok küresel katalizöre göz atalım:


2013'te Kıbrıs bankacılık krizi geçirdik, ardından 2015'te Yunanistan bankaları kapandı. Avrupa'da buna benzer olaylar tekrarlanırsa, bitcoinin çok yüksek seviyelere çıkacağını düşünüyorum. Brexit'in oylarının da İtalya veya İspanya gibi ülkelerde de gerçekleştirildiğini hayal edin, vatandaşları finansal güvenlik için bitcoine koşacaklardır.


Vergi kaçakçılığı ve kara para aklama üzerine devam eden bir savaş var. Gittikçe daha fazla sayıda gelişmiş ülke parayı elimine etmeye ve olumsuz faiz oranlarını uygulamaya çalışırken, bu birçok insanı bitcoin almaya teşvik edebilir. Bitcoin zaten kripto para piyasasının %70'ine hakim olmasına rağmen, Ethereum yine %20 oranını kaplamaya devam edecektir. İnsanlar ethereumun ne kadar işe yaramaz ve dengesiz olduğunu tamamen anladıktan sonra bu paradan yapılacak toplu bir çıkış bitcoini yükseltecektir.


Libra coin konusuna gelince, açıkçası bitcoinle rekabet edebileceğini düşünmüyorum. Facebook’un Libra coini şu andaki finansal sistemden farklı değil; ne kadar basılacağına karar veren bir hükümet yerine, merkezi bir özel şirketler grubu olacak. Bu gruplar da her zaman işlemleri sansürleme, devletin çıkarına göre işlem yapma (fonlara el koyma/dondurabilme) haklarına sahip olacaklar. Bu da librayı tercih edilesi yapmıyor".

Kripto paraların en güncel fiyat bilgilerini görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.


Kaynaklar:

cointelegraph.com
coindesk.com