AMUN, BITCOIN FİYAT DÜŞÜŞLERİNDE DEĞER KAZANAN TOKEN YAPTI

Yazılar 6 May 2020

İsviçreli fintech firması Amun, BTCSHORT’u (BTCS) günlük ters tokenini Çarşamba günü piyasaya sürdü. Yeni kripto para belirli bir 24 saatlik dönemde Bitcoin’in (BTC) fiyat düşüş hareketlerine dayalı olarak değer kazanacak. Bu yeni token, yeni bir Bitcoin ters ETP’sini tamamlıyor.

Amun:

“Tipik olarak, bu satın alımla, genellikle günlük olarak kısa vadeli niteliktedir. Bu tokeni kullanacak yatırımcılar olumlu bir getiri elde etmek için Bitcoin’de kısa vadeli bir düşüşten hızlı bir şekilde kar elde etmeyi amaçlamaktadır.”

Durağan koin olarak tasarlanan BTCS, Ethereum’un ERC-20 token standardı üzerine inşa edildi. Böylece diğer tokenler gibi satın alınması kolay ve ilk olarak Liquid, HitBTC ve Bitcoin.com gibi borsalarda kullanılacak.

Uyumluluk nedenleriyle, BTCS dolar destekli durağan koin USD Coin (USDC) karşılığında Amun platformunda ihraç ediliyor. Buna ek olarak BTCS ABD ve İsviçre gibi uluslararası yaptırım uygulayan ülkelerle kullanılamıyor.

Amun CEO’su Hany Rashwan, Amun’un önümüzdeki haftalarda piyasa Ethereum için de benzer bir ters token çıkaracağını açıkladı.